Podpora: Tablety

Dříve než nám zašlete dotaz na náš Helpdesk ohledně nefunkčnosti zařízení pročtěte si nejdříve níže uvedené body, zda již existuje řešení. Opravdu to udělejte, neboť přes 50% dotazů má řešení popsané níže. Děkujeme.

1) Tablet se seknul a neustále vidím obrázek Androida po zapnutí.
Vyčkejte alespoň 3 minuty, zda se Android nenačte. V případě, že se nenačte, bude nutné ho zaslat na servisní středisko.
 
2) Tablet po koupi nebo po vybití nejde zapnout.
Tablet po koupi může mít nenabitou baterii a z toho důvodu nejde zapnout. Tablet je po koupi nutné minimálně 15 minut nechat nabíjet. Obdobně to platí i pro případ úplném vybití. Doporučujem u nové baterie zopakovat cyklus vybití-plné nabití minimálně 3x, aby se baterie zformátovala.
 
3) Displej po koupi vypadá jako poškrábaný nebo ušpiněný.
Každý displej resp. dotyková vrstva je z výroby kryta ochrannou fólií, kterou je po koupi možné z dotykové vrstvy stáhnout např. nehtem. Doporučujeme začínat na v pravém horním rohu tabletu.
 
4) Zadal jsem nesprávně odemykací PIN nebo gesto a tablet je nyní uzamčen.
U tabletu je nutné kompleteně přeinstalovat Android. Tento zásah je možný provést pouze na servisním středisku.
 
5) Nelze připojit tablet na WiFi síť.
Zkontrolujte, zda jste zadali správně přihlašovací jméno nebo heslo, následně vyzkoušejte tablet na jiné sítě vytvořené jiným routerem neboť starší typy routerů nemusí podporovat dlouhé názvy připojujících se zařízení a odmítnou zařízení připojit. Řešením je takovýto starší router aktualizovat na nejnovější firmware nebo vyměnit za nový např. produkt Tenda W311R+.
 
6) Tablet vydrží na baterii cca. 1-2 hod.
Výdrž baterie závisí na způsobu použivání a výdrž od 1-2 hodin v případě videa, připojeného WiFi a podobně je běžná. Dobu provozu je možné si prodloužit např. snížením jasu LCD, vypnutím Wifi pokud ho nepoužívám apod.
 
7) Lupnutí v reproduktoru.
V některých případech může dojít k lupnutí v reproduktoru např. při používání WiFi. Jedná se o běžný jev tabletu, takže při případné reklamaci nebude brán zřetel.
 
8) Jak poznám, kterou redukci použít pro připojení klávesnice F7B nebo F7R do tabletu.
Celá problematika je popsána v článku Jaké poznám, kterou redukci mohu připojit do tabletu?
 
9) Tablet má dle specifikací 4GB vnitřní pamět, v nastavení však vidím jiné číslo.
Tablet obsahuje 4GB interní paměti nicméne použitelné množství je jen 3,7GB díky přepočtu z desítkové do dvojkové soustavy srozumitelné počítačům. 1 GB si obvykle nárokuje Android systém a zbytek 2,7 GB je rozděleno dle typu tabletu na 1-2 GB na aplikace a uživatelská data + 0,4-1,58 GB na data pro připojení USB flash disku.
Jak je to v tabletu?
1.Interní úložiště - uložiště pro aplikace
2.SD karta/Interní uložiště - (spíš by se měla jmenovat SSD disk nebo interní SD karta) - uložiště pro data jako video, obrázky apod.
3.Externí SD karta - vložená microSD karta do telefonu, na kterou nelze uložit aplikace. Slouží k uložení dat, která si pak budete chtít přečíst na počítači.
 
10) Tablet ukazuje menší paměť než 512 MB RAM.
Například pokud otevřete tablet iGET FAMILY N7A najdete zde dva paměťové bloky, každý o velikosti 256MB, tj dohromady 512 MB. Pokud vidíte 355 MB znamená to, že zbytek si alokuje Android 4. Jak jistě víte, bez načtených dat v paměti by nemohl Android 4 fungovat. Pokud využíváte počítač, uvidíte podobnou situaci, kdy sice máte paměť například 4GB, ale z toho si systém alokuje 1-1,5 GB a zbytek je možné použít pro další aplikace.
 
11) Rychlost precesoru
U procesorů se uvádí maximální hodnota frekvence, na které může daný procesor běžet, skutečná hodnota se může v závislosti na aplikaci pohybovat od 1 GHz do 1,2 GHz.
 
12) Nestačí mi interní paměť v tabletu pro aplikace.
V tomto případě doporučujeme odinstalovat nepoužívané aplikace a nainstalovat aplikaci pro čištění dat aplikací, které se ukládají do paměti a pak je nemažou. Doporučujeme aplikaci Clean Master eventuélně AppMgr Pro III (App 2 SD).
Některé aplikace lze "Přesunout na SD" a tím uvolnit paměť pro aplikace. Aplikace přesunete v menu Systém - Aplikace - vyberete aplikaci - klikněte na "Přesunout na SD". Tuto možnost podporují pouze některé aplikace a nemusí být vždy v Androidu dostupná.
Další možností je ve stejném rozhraní jako v předchozí větě použít tlačítko "Vymazat data", které vymaže cache data  si aplikace ukládá a někdy zbytečně (např. Facebook).
Další možností, je pokud máte fotky a stažené soubory pak je přesuňte na druhou větší část interní paměti, pokud je interní paměť rozdělena.
Více informací je možné si přečíst zde.
Pro hračičkáře a zkušené uživatele pak existuje tento návod nicméně jen na vlastní nebezpečí, za případné problémy neručíme. Rootnutím tabletu ztrácíte záruku.
 
13) Tablet iGET SMART S70, S71, S72 a S100 nejde spustit.
Zkontrolujte zda nemáte ve slotu vloženou microSD kartu, pokud ano, vyjměte ji.
 
14) Tablet přestal reagovat, nejde spustit, nereaguje na dotyk.
Proveďte Obnovení tovární dat (Factory reset/Recovery reset). Pozor provedením smažete veškerá data (fotky, videa, hudbu, pdf atd.) uložená v tabletu!! Tablet musí být vypnutý. Pokud nejde dotyk, tak podržet tlačítko Power tak dlouho, až se tablet vypne. Stiskněte a držte tlačítko Volume +, a poté stiskněte tlačítko Power. Obě tlačítka držet tak dlouho, až se tablet zapne. Tlačítkem Volume + vyberte v zobrazeném Recovery rozhraní nabídku Clear eMMC a potvrdiťe tlačítkem Power.
 
15) Aplikace WhatsApp
Při videohovoru přes aplikaci WhatsApp, je obraz otočený o 90°. Tento jev je způsoben aplikací WhatsApp, která je konfigurována na mobilní telefon, jenž je situován vertikálně, zatímco tablet je situován horizontálně. Z toho důvodu je obraz otočen o 90°.
 
Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Pak použijte náš Helpdesk, kde se vám budou věnovat školení technici.
Česky